(Novum/Betten) - Fortis, RBS en Santander hebben volgens het verwachte tijdschema formeel hun bod uitgebracht op ABN AMRO. Dat hebben de drie banken vrijdagavond bekendgemaakt. Het consortium zegt van de toezichthouders de vereiste toestemmingen te hebben ontvangen voor het publiceren van hun biedingsdocumentatie.
De banken bieden via hun gezamenlijke acquisitiemaatschappij RFS Holdings op alle uitgegeven en uitstaande gewone aandelen, onderliggende aandelen op American Depositary Shares en voorheen converteerbare preferente aandelen ABN AMRO. De initiële aanmeldingstermijnen van de biedingen starten op 23 juli en eindigen op 5 oktober, om 15.00 uur Amsterdamse tijd, tenzij deze initiële aanmeldingstermijnen worden verlengd.
De banken publiceren vandaag ook hun biedingsdocumentatie, die beschikbaar wordt gesteld via de websites van de banken, en RBS zal een openbare filing doen bij de SEC van een Registration.
De banken lieten aan het begin van de week al weten nog steeds een bod te willen uitbrengen op ABN AMRO van EUR 38,40 per aandeel of EUR 71,1 miljard. Het gedeelte van het voorgestelde bod in contanten werd daarbij echter verhoogd van 79% tot zo'n 93%. Het bod van het consortium bedraagt EUR 35,60 in contanten plus 0,296 Nieuwe Aandelen RBS.
Het bod zal gestand worden gedaan indien het totaal aantal gewone aandelen ABN AMRO dat onder het bod is aangemeld, of op een andere wijze door RFS Holdings wordt gehouden, ten minste 80% van de gewone aandelen ABN AMRO vertegenwoordigt.
Indien het bod gestand wordt gedaan, zullen de nieuwe gewone aandelen RBS worden genoteerd op de London Stock Exchange en Euronext Amsterdam. Na de gestanddoening van het bod zijn RFS Holdings, Fortis, RBS en Santander onder meer van plan de notering van gewone aandelen ABN AMRO op Euronext Amsterdam te beeindigen.
18:09 Beurzen sluiten lager
22:58 Dow Jones sluit weer onder de 14.000 punten
| Gerelateerde berichten | ||
|
|
19-01-2009 | ABN Amro boekt EUR13 mrd operationeel verlies |
|
|
29-12-2008 | Fortis Bank draagt aandelen ABN over aan Staat |
|
|
18-12-2008 | 'ABN en Fortis pas fuseren na oplossing verkoop' |
|
|
17-12-2008 | ABN Amro schort overeenkomst met Deutsche Bank op |
|
|
25-11-2008 | Bos vreest geen claims in onderzoek Fortis |
|
|
21-11-2008 | 'ABN Amro en Fortis worden afzonderlijk verkocht' |
|
|
31-10-2008 | Delta Lloyd stelt verkoop belang ABN Amro uit |
|
|
27-10-2008 | OR wil fusie Fortis-Nederland met ABN |
|
|
20-10-2008 | DNB stelt besluit verkoop delen ABN Amro uit |
|
|
06-10-2008 | 'Vraagtekens bij nationalisatie Fortis' |
|
|
02-10-2008 | ABN Amro ziet halfjaarwinst licht stijgen |
|
|
01-10-2008 | Deutsche Bank mag onderdelen ABN Amro overnemen |
|
|
29-09-2008 | ING wil ABN Amro niet overnemen van Fortis |
|
|
29-09-2008 | Fortis: afstoten ABN Amro was eigen besluit |
|
|
26-08-2008 | Taiwan wil ABN Amro als getuige |
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |
|
|
Meer informatie over Abn amro |
|
|
Download jaarverslag van Abn amro |