(Novum/Betten) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) verwacht dat de uitspraak door de Ondernemingskamer in de ABN Amro-zaak tenminste op hoofdlijnen in stand blijft in hoger beroep. Dat laat de VEB woensdag weten in een persbericht.
"De VEB komt tot de conclusie dat de argumenten die ABN Amro aanvoert in het cassatieverzoek voor een belangrijk deel overeenkomen met de verdediging die de bank heeft gevoerd in de procedure bij de Ondernemingskamer", zo verklaart de organisatie.
Begin mei van dit jaar verbood de Ondernemingskamer ABN Amro om verdere uitvoering te geven aan de voorgenomen verkoop van haar Amerikaanse zakenbank LaSalle aan Bank of America, totdat de aandeelhoudersvergadering aan die verkoop haar goedkeuring heeft verleend. Hierop gingen zowel ABN Amro als Barclays en Bank of America in hoger beroep. De VEB laat woensdag weten ook een zelfstandig cassatieverzoek te hebben ingediend, voor het 'onverhoopte' geval dat de Hoge Raad de vorderingen van ABN Amro toewijst. ABN Amro is van mening dat er geen goedkeuring aan de aandeelhouders hoeft worden gevraagd, omdat er juridisch geen sprake is van een 'majeure transactie'.
De Hoge Raad doet naar verwachting eind juni, begin juli uitspraak.
23:05 Wall Street lager na volatiele sessie
09:22 IRIS: Wall Street eindigt lager na volatiele sessie
| Gerelateerde berichten | ||
|
|
19-01-2009 | ABN Amro boekt EUR13 mrd operationeel verlies |
|
|
29-12-2008 | Fortis Bank draagt aandelen ABN over aan Staat |
|
|
18-12-2008 | 'ABN en Fortis pas fuseren na oplossing verkoop' |
|
|
17-12-2008 | ABN Amro schort overeenkomst met Deutsche Bank op |
|
|
25-11-2008 | Bos vreest geen claims in onderzoek Fortis |
|
|
21-11-2008 | 'ABN Amro en Fortis worden afzonderlijk verkocht' |
|
|
31-10-2008 | Delta Lloyd stelt verkoop belang ABN Amro uit |
|
|
27-10-2008 | OR wil fusie Fortis-Nederland met ABN |
|
|
20-10-2008 | DNB stelt besluit verkoop delen ABN Amro uit |
|
|
06-10-2008 | 'Vraagtekens bij nationalisatie Fortis' |
|
|
02-10-2008 | ABN Amro ziet halfjaarwinst licht stijgen |
|
|
01-10-2008 | Deutsche Bank mag onderdelen ABN Amro overnemen |
|
|
29-09-2008 | ING wil ABN Amro niet overnemen van Fortis |
|
|
29-09-2008 | Fortis: afstoten ABN Amro was eigen besluit |
|
|
26-08-2008 | Taiwan wil ABN Amro als getuige |
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |
|
|
Meer informatie over Abn amro |
|
|
Download jaarverslag van Abn amro |