(Novum/Betten) - Unilever wil zijn Nederlandse aandelen splitsen in een verhouding 3 voor 1, zo blijkt uit de agenda voor de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders. De Britse aandelen zullen worden geconsolideerd in een verhouding 9 voor 20.
Ook de aandelen NV die in New York zijn genoteerd worden gesplitst in een verhouding 3 voor 1 en de ADR's van PLC, die momenteel bestaan uit vier aandelen Unilever PLC van 1,4 pence per stuk, zullen voortaan bestaan uit een aandeel Unilever PLC van 3 1/9 pence.
De splitsing komt voort uit het streven van Unilever om de verhoudingen tussen de Nederlandse en de Britse activiteiten te vereenvoudigen.
In december vorig jaar liet Unilever weten de duale structuur te handhaven. De handhaving van de duale structuur was de uitkomst van de laatste fase van de studie van Unilever naar haar ondernemingsstuctuur.
Deze beslissing van Unilever kwam onverwacht. Analisten gingen er vanuit dat het concern evenals Royal Dutch Shell zou kiezen om de twee holdingbedrijven, Unilever Plc en Unilever NV, en de aandelen samen te voegen.
Unilever kondigt in de agenda voor de komende aandeelhoudersvergadering ook aan dat het heeft besloten de notering van de (certificaten van) gewone aandelen Unilever NV aan de aandelenbeurzen van Frankfurt en Zurich te beeindigen. De belangrijkste reden voor dit besluit zijn de lage handelsvolumes van de aandelen Unilever NV aan beide beurzen.
De algemene vergaderingen van aandeelhouders worden gehouden op maandag 8 en dinsdag 9 mei.
09:07 Air France-KLM trekt meer passagiers
09:56 KPN mag Nozema overnemen
| Gerelateerde berichten | ||
|
|
05-02-2009 | Unilever voorziet voorlopig geen aandeleninkoop |
|
|
26-01-2009 | Unilever breidt haarproducten uit |
|
|
13-01-2009 | Irak: antivries in Unilever tandpasta |
|
|
23-12-2008 | Unilever rondt verkoop Bertolli olijfolie af |
|
|
23-12-2008 | Unilever rondt verkoop Bertolli olijfolie af |
|
|
27-11-2008 | Unilever-bestuurders in Mumbai zijn veilig |
|
|
27-11-2008 | Unilever-bestuurders in Mumbai zijn veilig |
|
|
30-10-2008 | Omzet Unilever stijgt door prijsverhogingen |
|
|
30-10-2008 | Omzet Unilever stijgt door prijsverhogingen |
|
|
28-10-2008 | Pensioenfonds Unilever stopt beleggen in vastgoed |
|
|
03-10-2008 | Aandeelhouders Unilever zoeken verandering |
|
|
03-10-2008 | Aandeelhouders Unilever zoeken verandering |
|
|
04-09-2008 | Paul Polman volgende CEO van Unilever |
|
|
04-09-2008 | Paul Polman volgende CEO van Unilever |
|
|
31-07-2008 | Unilever boekt autonome omzetgroei |
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |
|
|
Meer informatie over Unilever |
|
|
Meer informatie over Unilever |
|
|
Download jaarverslag van Unilever |
|
|
Download jaarverslag van Unilever |
| Huidge koers | |
| Unilever |
21,32
|
| -0,91% | |