Bedrijfsresultaten in je Email? Schijf je in voor de gratis nieuwsbrief!
Email:

'Opta mag geen contracten TNT inzien'

Geplaatst op: 10 Mei 2007 - 08:15

(Novum/Betten) - Opta mag van de rechter geen contracten inzien tussen TNT en zijn klanten. De toezichthouder wilde dit om te controleren op onregelmatigheden bij het postbedrijf. Dit meldt Het Financieele Dagblad donderdag op basis van het jaarverslag van Opta.

De zaak tussen Opta en TNT duurde in totaal vier jaar, zo schrijft de krant. Naar nu blijkt, stelde het College van Beroep voor het Bedrijfsleven (CBB) Opta op 8 december vorig jaar in het ongelijk.

Opta wilde de contracten inzien om te controleren of TNT zich aan de Postwet houdt. Volgens Opta moeten tarieven en voorwaarden die TNT hanteert 'transparant, non-discriminatoir en uniform' zijn. Daarom was inzage volgens haar nodig.

Volgens de toezichthouder sluiten ondernemingen vaak één integrale overeenkomst af voor de verschillende diensten die ze afnemen, waardoor er sprake kan zijn van kruissubsidies. "In de overeenkomsten van TNT kunnen afspraken over kortingen en de voorwaarden voor de vrije en opgedragen diensten met elkaar verweven zijn", zo schrijft Opta in zijn jaarverslag.

Opta eiste in 2003 twintig contracten van TNT. Maar het postbedrijf maakte daar bezwaar tegen. Opta verwierp dat bezwaar, waarna TNT de documenten aan Opta overhandigde. Tegelijk legde TNT de kwestie voor aan het CBB. Dat oordeelde in augustus 2005 dat Opta ten onrechte van TNT de contracten had opgeeist, waarna Opta weer beroep aantekende.

Maar ook het CBB stelde TNT in december 2006 in het gelijk, omdat 'niet kan worden uitgesloten dat Opta inlichtingen vordert die niet rechtstreeks betrekking hebben op het wettelijk opgedragen postvervoer'. Dat mag volgens de rechter 'alleen als er concrete aanwijzingen zijn van TNT die het vorderen van die inlichtingen noodzakelijk maken' voor een effectief toezicht.

09:11 Rabobank TIP: Kopen Hagemeyer
08:05 'ABP blokkeert benoeming Groenink bij Shell'

Nieuws overzicht

Gerelateerde berichten
16-02-2009 TNT: geen klanten verloren bij Express
16-02-2009 TNT kondigt besparingen aan na winstkeldering
09-02-2009 TNT Post wil onderdeel van Getronics overnemen
16-12-2008 TNT wil minderheidsbelang in Royal Mail
12-12-2008 TNT: Klaver voorzitter Raad van Commissarissen
04-12-2008 TNT ziet zich genoodzaakt kosten te besparen
28-11-2008 'TNT heeft chronisch personeelstekort'
13-11-2008 TNT Post verwerpt cao-akkoord postsector
27-10-2008 TNT verwacht minder winst in 2008
16-10-2008 TNT afgestraft na lagere margeverwachting Express
24-09-2008 TNT opent acht nieuwe vestigingen in China
11-08-2008 Volatiele handelssessie TNT door overnamespeculatie
05-08-2008 TNT wil nieuwe obligatielening uitgeven
29-07-2008 TNT wederom omhoog door overnamespeculatie
28-07-2008 TNT ziet geen margedruk door hogere brandstofprijs