(Novum/Betten) - Ahold, het detailhandelsconcern dat begin deze maand aankondigde zijn Amerikaanse dochter US Foodservice te verkopen, heeft afgelopen maandag om de tafel gezeten met zijn grootaandeelhouders Centaurus en Paulson. Dat heeft een woordvoerder van de investeringsmaatschappijen woensdag tegen Betten bevestigd.
"Het was een open dialoog, zoals elk bedrijf heeft met zijn grootaandeelhouders", aldus de zegsman. Over de inhoud van het gesprek wilde hij verder niets kwijt.
De investeerders Centaurus en Paulson, die meer dan 6% houden in Ahold, pleiten al geruime tijd voor een opsplitsing van het concern, waarbij niet alleen de foodservice-activiteiten in de VS te koop worden gezet, maar ook de Amerikaanse supermarktketens worden afgestoten.
Ahold wil naast US Foodservice ook zijn Amerikaanse Tops-supermarkten verkopen, alsmede de supermarkten in Polen en Slowakije. Daarnaast wil de moeder van Albert Heijn zijn 49%-belang in de Portugese joint venture Jeronimo Martins Retail verkopen.
De andere Amerikaanse supermarkten van Stop & Shop, Giant Landover en Giant Carlisle worden ondergebracht in de retaildivisie VS. Albert Heijn, de Ahold-supers in Tsjechie en de meerderheidsbelangen in Schuitema (C1000) en het Zweedse ICA worden onderdeel van de regiodivisie Europa.
Centaurus en Paulson zouden deze plannen een stap in de goede richting vinden, zo wist een persoon bekend met de situatie destijds tegen Betten te vertellen.
De woordvoerder van beide investeerders kon woensdag niet aangeven wanneer Centaurus en Paulson met hun officiële reactie op de toekomstplannen van Ahold naar buiten komen.
09:57 Help elkaar met beleggen
10:21 Nettowinst TKH Group stijgt met 32%
| Gerelateerde berichten | ||
|
|
18-02-2009 | AllianceBernstein verkleint belang in Ahold |
|
|
16-01-2009 | Marktaandeel Albert Heijn gegroeid |
|
|
08-01-2009 | Deloitte wint slag Ahold-zaak |
|
|
16-12-2008 | FNV overweegt juridische stappen tegen AH |
|
|
20-11-2008 | Nettowinst Ahold omlaag |
|
|
19-11-2008 | Sobi wil straf Deloitte-voorzitter in Ahold-zaak |
|
|
17-11-2008 | Randstad-CEO voorgedragen als lid van RvC Ahold |
|
|
24-10-2008 | Omzet Ahold in de lift door activiteiten in VS |
|
|
28-08-2008 | Ahold: marges onder druk, herhaalt verwachtingen |
|
|
01-08-2008 | 'Ahold heeft recht op nog meer supers C1000' |
|
|
01-08-2008 | Lage dollar drukt omzet Ahold |
|
|
10-07-2008 | Lawrence Benjamin nieuw lid Raad van Bestuur Ahold |
|
|
30-06-2008 | Ahold rondt verkoop Schuitema-belang af |
|
|
06-06-2008 | Ahold boekt EUR 221 miljoen winst |
|
|
05-06-2008 | Sterke cijfers AH tenietgedaan door haperende markt |
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |
|
|
Meer informatie over Ahold |
|
|
Download jaarverslag van Ahold |
| Huidge koers | |
| Ahold |
9,23
|
| -0,61% | |