(Novum/Betten) - Unilever heeft geringe belangstelling kunnen genereren voor zijn diepvriesactiviteiten, die sinds februari van dit jaar in de etalage staan. Dat meldt de Financial Times donderdag. Volgens de zakenkrant is de deadline voor het indienen van een voorstel voor een bod vrijdag afgelopen. Een woordvoerder van Unilever kon geen commentaar leveren.
Volgens de FT heeft slechts een handvol investeringsmaatschappijen een voorstel ingediend bij het levensmiddelenbedrijf. De activiteiten zouden gewaardeerd worden op ongeveer GBP 1 miljard.
Permira Advisers LLP en Capvest zouden in ieder geval een bod voorbereiden op de activiteiten en daarnaast zou een groep investeerders bestaande uit Capital Partners LP, Kerry Group en JP Morgan Partners LLC een bod willen uitbrengen. Kohlberg Kravis Roberts en CVC Capital Partners, die samen met Capvest hadden willen bieden, hebben zich teruggetrokken uit het proces, zo meldde FT.
Een woordvoerder van Unilever zei niet te kunnen reageren op de berichten, maar herhaalde de uitspraken die financieel directeur Rudy Markham van Unilever onlangs deed bij de publicatie van de halfjaarcijfers dat de verkoop op koers ligt. Met hoeveel partijen en met wat voor partijen Unilever praat wilde de woordvoerder niet zeggen.
Unilever kondigde in februari dit jaar aan het merendeel van diepvriesactiviteiten te willen verkopen. Alleen de activiteiten in Italië blijven binnen het bedrijf. De te verkopen activiteiten zijn goed voor een omzet van EUR 1,4 miljard, terwijl de overblijvende Italiaanse activiteiten goed zijn voor een omzet van circa EUR 500 miljoen.
Analist Patrick Roquas van Rabo Securities schat dat de verkoop van de activiteiten EUR 1,5-2,0 miljard zal opleveren. Hij is van mening dat een groot deel hiervan terug kan worden gegeven aan de aandeelhouders.
14:59 Endemol sluit licentie-overeenkomsten in Hongkong
15:10 Analisten geven winstprognose Beter Bed
| Gerelateerde berichten | ||
|
|
05-02-2009 | Unilever voorziet voorlopig geen aandeleninkoop |
|
|
26-01-2009 | Unilever breidt haarproducten uit |
|
|
13-01-2009 | Irak: antivries in Unilever tandpasta |
|
|
23-12-2008 | Unilever rondt verkoop Bertolli olijfolie af |
|
|
27-11-2008 | Unilever-bestuurders in Mumbai zijn veilig |
|
|
30-10-2008 | Omzet Unilever stijgt door prijsverhogingen |
|
|
28-10-2008 | Pensioenfonds Unilever stopt beleggen in vastgoed |
|
|
03-10-2008 | Aandeelhouders Unilever zoeken verandering |
|
|
04-09-2008 | Paul Polman volgende CEO van Unilever |
|
|
31-07-2008 | Unilever boekt autonome omzetgroei |
|
|
28-07-2008 | Unilever verkoopt Amerikaanse wasmiddelactiviteit |
|
|
21-07-2008 | Unilever verkoopt Bertolli-olijfolie aan Grupo SOS |
|
|
19-06-2008 | Unilever koopt en verkoopt activiteiten Ivoorkust |
|
|
12-06-2008 | Unilever en Heineken 'top picks' in sector |
|
|
05-06-2008 | Unilever noteert hoger na rapport Lehman Brothers |
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |
|
|
Meer informatie over Unilever |
|
|
Download jaarverslag van Unilever |
| Huidge koers | |
| Unilever |
21,32
|
| -0,91% | |