(Novum/Dow Jones) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil op de buitengewone aandeelhoudersvergadering (BAVA) van Fortis in Brussel de aangepaste overeenkomsten met de Belgische Staat en met BNP Paribas steunen en roept andere aandeelhouders op dat ook te doen. Dat heeft de belangenorganisatie dinsdag bekendgemaakt.
Het afkeuren van de overeenkomst kan volgens de VEB leiden tot 'acute en mogelijke onoverkomelijke liquiditeitsproblemen' voor Fortis Holding. De VEB wil de belangen van de aandeelhouders, werknemers en klanten van Fortis niet op het spel te zetten met een nee-stem.
De vereniging gaf eerder aan dat de aangepaste overeenkomst past in het streven van de organisatie waarbij aandeelhouders weer kunnen meeprofiteren van de 'goede en kwade kansen' van belangrijke delen van de Fortis activiteiten.
Dat wil volgens de VEB echter niet zeggen dat de belangenclub onverdeeld tevreden is met de situatie of dat er geen vragen meer zijn. Daarmee wordt onder meer gedoeld op de exacte samenstelling en financieringsvoorwaarden van het vehikel met giftige kredietproducten.
Verder is de VEB nog steeds van mening dat de Nederlandse Staat tegen een te lage prijs een te groot deel van Fortis heeft genationaliseerd. De organisatie zal daarom tegen het goedkeuren van de overeenkomsten met de Nederlandse Staat stemmen.
De VEB zal zich blijven inspannen voor 'genoegdoening op dit punt'. Ook zal de organisatie, na de uitkomst van de onderzoeksprocedure bij de Ondernemingskamer in Amsterdam, de verantwoordelijke personen en instellingen aansprakelijk houden voor de schade.
11:16 Monsterboard: online vacatureaanbod op dieptepunt
13:52 EU keurt plan OPTA goed om kabelmarkt te openen
| Gerelateerde berichten | ||
|
|
19-02-2009 | BNP Paribas en Fortis houden hoop op nieuwe deal |
|
|
19-02-2009 | BNP Paribas en Fortis houden hoop op nieuwe deal |
|
|
16-02-2009 | Beleggers Fortis zoeken compromis |
|
|
16-02-2009 | België en BNP Paribas vergaderen over Fortis |
|
|
12-02-2009 | FortisEffect start kortgeding tegen de staat |
|
|
12-02-2009 | FortisEffect start kortgeding tegen de staat |
|
|
12-02-2009 | Bezorgdheid over hybride obligaties Fortis |
|
|
12-02-2009 | Bezorgdheid over hybride obligaties Fortis |
|
|
11-02-2009 | Fortis-CEO: compensatie aandeelhouders door staat |
|
|
11-02-2009 | Fortis-CEO: compensatie aandeelhouders door staat |
|
|
11-02-2009 | Aandeelhouders Fortis stemmen tegen transacties |
|
|
11-02-2009 | Grote opkomst bij Fortis-vergadering in Brussel |
|
|
11-02-2009 | Grote opkomst bij Fortis-vergadering in Brussel |
|
|
10-02-2009 | Beurswaakhond legt handel in Fortis woensdag stil |
|
|
10-02-2009 | Beurswaakhond legt handel in Fortis woensdag stil |
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |
|
|
Meer informatie over Fortis |
|
|
Meer informatie over Fortis (Belgie) |
|
|
Download jaarverslag van Fortis |
|
|
Download jaarverslag van Fortis (Belgie) |
| Huidge koers | |
| Fortis |
2,28
|
| 2,84% | |