Bedrijfsresultaten in je Email? Schijf je in voor de gratis nieuwsbrief!
Email:

ABN Amro schort overeenkomst met Deutsche Bank op

Geplaatst op: 17 December 2008 - 19:37

(Novum/Dow Jones) - ABN Amro Nederland heeft de overeenkomst met Deutsche Bank inzake de verkoop van zijn onderdelen opgeschort, gezien de nieuwe situatie die is ontstaan met de recente nationalisatie van de bank. Dat zegt een woordvoerder van ABN Amro woensdag.

Uit een intern document dat naar de media is gelekt, blijkt dat ABN Amro aan Deutsche Bank heeft laten weten dat de overeenkomst niet langer van kracht is.

In het document stelt ABN Amro tevens dat er nog geen duidelijkheid is over de toekomst van de betrokken onderdelen, waaronder de Hollandse Bank Unie (HBU), omdat er nog onduidelijkheid is over een eventueel benodigde maatregel van de Europese Commissie.

De overeenkomst met Deutsche Bank kwam tot stand nadat de Europese Commissie had opgedragen een deel van de Nederlandse activiteiten van ABN Amro te verkopen, om bezwaren weg te nemen op mededingingsgebied na de overname van die activiteiten door Fortis. Die overname is inmiddels echter weer ongedaan gemaakt door de nationalisatie van de Nederlandse activiteiten van Fortis, inclusief ABN Amro.

De Nederlandse regering heeft sindsdien laten weten ABN Amro en Fortis Bank Nederland te willen samenvoegen tot een sterke Nederlandse bank, en te onderzoeken of de verkoop aan Deutsche Bank kon worden teruggedraaid.

Minister van Financien Wouter Bos zei enkele weken geleden tegen de financiële commissie van de Tweede Kamer hierover in "zeer complexe en zeer vertrouwelijke" gesprekken te zijn met de Europese Commissie. Hij gaf daarbij aan niet uit te sluiten dat de verkoop van de onderdelen aan Deutsche Bank alsnog zou doorgaan.

19:39 Europese Beurzen sluiten overwegend lager
19:31 Restje kooplust opgedroogd op lager gesloten AEX

Nieuws overzicht

Gerelateerde berichten
19-01-2009 ABN Amro boekt EUR13 mrd operationeel verlies
14-01-2009 Deutsche Bank voorziet verlies EUR4,8 mrd
29-12-2008 Fortis Bank draagt aandelen ABN over aan Staat
18-12-2008 'ABN en Fortis pas fuseren na oplossing verkoop'
17-12-2008 ABN Amro schort overeenkomst met Deutsche Bank op
17-12-2008 ABN Amro schort overeenkomst met Deutsche Bank op
25-11-2008 Bos vreest geen claims in onderzoek Fortis
21-11-2008 'ABN Amro en Fortis worden afzonderlijk verkocht'
31-10-2008 Delta Lloyd stelt verkoop belang ABN Amro uit
27-10-2008 OR wil fusie Fortis-Nederland met ABN
20-10-2008 DNB stelt besluit verkoop delen ABN Amro uit
06-10-2008 'Vraagtekens bij nationalisatie Fortis'
02-10-2008 ABN Amro ziet halfjaarwinst licht stijgen
01-10-2008 Deutsche Bank mag onderdelen ABN Amro overnemen
01-10-2008 Deutsche Bank mag onderdelen ABN Amro overnemen