Bedrijfsresultaten in je Email? Schijf je in voor de gratis nieuwsbrief!
Email:

TNT wil minderheidsbelang in Royal Mail

Geplaatst op: 16 December 2008 - 17:33

(Novum) - TNT nv heeft dinsdag bevestigd geïnteresseerd te zijn in een minderheidsbelang in het Britse staatsbedrijf Royal Mail. Royal Mail heeft te kampen met terugvallende winsten en grote pensioentekorten. De onafhankelijke Hooper Commission heeft dinsdag een rapport uitgebracht waarin Daily Mail onder andere een sterke strategische partnership wordt aanbevolen.

TNT wil naar aanleiding van het rapport graag in gesprek met Royal Mail. Het Nederlandse post- en expressconcern heeft tot doel een minderheidsbelang overeen te komen.

Peter Bakker, chief executive officer (CEO) van TNT, licht toe: "We hebben in het verleden vaker gekeken naar mogelijkheden om samen te werken. De inzichten van de Hooper Commission geven een duidelijk raamwerk voor de Britse postsector. Ervan uitgaande dat de Britse overheid de aanbevelingen overneemt, denk ik dat een strategische partnership voor beide bedrijven zeer logisch zou zijn."

Eerder op dinsdag meldde de Daily Telegraph dat TNT in strijd zou zijn met DHL, dat onderdeel is van Deutsche Post, voor een belang ter waarde van GBP3 miljard in Royal Mail.

Volgens de Daily Telegraph, die zich baseert op bronnen in de sector, is TNT favoriet. Het bedrijf is de grootste concurrent van Royal Mail en ontvangt jaarlijks meer dan een miljard poststukken uit Groot-Brittannië.

18:28 Slot AEX gedrukt door Unibail en SBM
17:33 Goldman Sachs lijdt miljardenverlies

Nieuws overzicht

Gerelateerde berichten
16-02-2009 TNT: geen klanten verloren bij Express
16-02-2009 TNT kondigt besparingen aan na winstkeldering
09-02-2009 TNT Post wil onderdeel van Getronics overnemen
16-12-2008 TNT wil minderheidsbelang in Royal Mail
12-12-2008 TNT: Klaver voorzitter Raad van Commissarissen
04-12-2008 TNT ziet zich genoodzaakt kosten te besparen
28-11-2008 'TNT heeft chronisch personeelstekort'
13-11-2008 TNT Post verwerpt cao-akkoord postsector
27-10-2008 TNT verwacht minder winst in 2008
16-10-2008 TNT afgestraft na lagere margeverwachting Express
24-09-2008 TNT opent acht nieuwe vestigingen in China
11-08-2008 Volatiele handelssessie TNT door overnamespeculatie
05-08-2008 TNT wil nieuwe obligatielening uitgeven
29-07-2008 TNT wederom omhoog door overnamespeculatie
28-07-2008 TNT ziet geen margedruk door hogere brandstofprijs