Bedrijfsresultaten in je Email? Schijf je in voor de gratis nieuwsbrief!
Email:

Werkloosheid Duitsland verder gedaald

Geplaatst op: 27 November 2008 - 09:48

(Novum/Dow Jones) - Het aantal werklozen in Duitsland is in november verder gedaald naar niveaus die sinds de vroege jaren '90 niet meer zijn gezien. De financiële crisis zal waarschijnlijk wel een effect gaan hebben op de arbeidsmarkt vanaf de tweede helft van 2009. Dit zei woordvoerder John-Philip Hammersen van het Duitse federale arbeidsbureau donderdag tegen Dow Jones Nieuwsdienst, voorafgaand aan de officiële bekendmaking van de maandelijkse werkloosheidscijfers om 09.55 uur.

Hammersen zei dat het aantal werklozen in november verder is gedaald, nadat het in oktober onder de drie miljoen uitkwam. Dat was het laagste niveau in 16 jaar. Op dit moment zijn er volgens hem dan ook nog geen tekenen dat de crisis Europa's grootste arbeidsmarkt al raakt.

Hammersen zei dat het onaangepaste cijfer voor de Duitse werkloosheid voor november is gedaald naar 7,1% van 7,2% in oktober. "De voorspellingen van experts, dat het aantal werklozen met 3.000 zou dalen, waren een beetje te pessimistisch", voegde hij toe.

09:49 De slag om de 20 ma D kan beginnen!
09:36 Logica sluit overeenkomst nieuwe bankfaciliteiten

Nieuws overzicht