(Novum/Dow Jones) - Nederlandse bedrijven verwachten dit jaar fors minder te investeren dan waar in het voorjaar van werd uitgegaan. Nu gaat de industrie uit van een lager investeringsniveau, terwijl er in het voorjaar nog een dubbelcijferige procentuele groei werd verwacht.
Voor geheel 2008 rekenen industriële ondernemingen nu op een daling van het investeringsvolume met 2%, waar eerder werd uitgegaan van een stijging van 11%. Dat blijkt dinsdag uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Vooral de metaal- en elektrotechnische industrie heeft zijn verwachtingen fors verlaagd. Deze sector verwacht 16% minder te investeren in 2008. Een "opvallend" grote bijstelling, aldus het CBS. In het voorjaar gingen deze ondernemers nog uit van 17% meer investeringen in 2008.
De voedings- en genotmiddelenindustrie voorziet dit jaar eveneens een flinke daling van de investeringen. Ten opzichte van 2007 dalen de investeringen hier naar verwachting met 11%.
Toch zijn er ook nog sectoren die verwachten een flinke groei van de investeringen te realiseren. De chemische industrie verwacht in 2008 een groei van investeringen met 34%, terwijl de aardolie-industrie uitgaat van een stijging van 15%.
In 2009 verwachten de bedrijven in de industrie 1% meer te investeren dan in 2008.
10:06 Is de pullback koopwaardig of niet?
12:42 CNV wil plan Philips opnieuw bekijken
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |