Bedrijfsresultaten in je Email? Schijf je in voor de gratis nieuwsbrief!
Email:

Reed Elsevier: desinvesteringsproces RBI op schema

Geplaatst op: 9 Oktober 2008 - 13:39

(Novum/Dow Jones) - Reed Elsevier handhaaft de verwachting dat voor het einde van het jaar kan worden aangekondigd dat onderdeel Reed Business Information (RBI) wordt gedesinvesteerd. Dat zegt een woordvoerder van Reed Elsevier donderdag tegen Dow Jones Nieuwsdienst.

"We liggen op schema in het desinvesteringsproces van Reed Business Information en wij verwachten voor het einde van het jaar een aankondiging te doen dat het onderdeel van de hand wordt gedaan", aldus een woordvoerder op de vraag wat het verschil in sentiment bij de onderneming rondom het proces is tussen nu en februari van dit jaar. Toen kondigde Reed Elsevier alle opties van Reed Business Information te willen bestuderen, waaronder een desinvestering.

Op 8 oktober kwam The Financial Times met het bericht, gebaseerd op bronnen die bekend zijn met de situatie rondom het verkoopproces, dat de verkoop van de tijdschriften-tak mogelijk onder druk staat doordat kredietverstrekkers vraagtekens zetten bij hun mogelijkheden voor financiering.

Reed Elsevier biedt aan de biedende partijen op RBI financiering aan voor een deel van de verkoopprijs. Die lening maakt deel uit van een financieringspakket van in totaal $1,26 miljard van een consortium van banken. Twee banken uit het consortium zouden volgens de zakenkrant echter hun mogelijkheden om krediet te verstrekken heroverwegen, als gevolg van de kredietcrisis.

De zes banken betrokken bij de door Reed aangeboden financiering, UBS, BNP Paribas, JP Morgan Chase, Royal bank of Scotland Group, Lloyds TSB Group en Bank of Ireland hebben zich niet verplicht tot het leveren van de financiering, zo stelden bankiers bekend met de situatie eerder tegenover Dow Jones.

Deze zomer werd door analisten als verwachte opbrengst voor de verkoop van RBI een bedrag van van GBP1,25 miljard genoemd.

11:38 IBM boekt winststijging van twintig procent
16:18 Eerste steunaanvragen VS dalen naar 478.000

Nieuws overzicht

Gerelateerde berichten
19-02-2009 'Problemen bij pensioenfonds Reed Elsevier'
10-12-2008 Reed Elsevier blaast verkoop RBI af
08-12-2008 TPG ziet af van koop Reed Business Information
08-12-2008 'Risico op lage verkoopprijs Reed Elsevier'
12-11-2008 Reed Elsevier verlengt lening Choicepoint
28-10-2008 'Reed biedt meer financiering aan voor koper RBI'
10-10-2008 Reed Business haalt broekriem aan
09-10-2008 Reed Elsevier: desinvesteringsproces RBI op schema
05-09-2008 'Ex-directie lid Reed wil bod doen op Reed'
09-07-2008 Verkoop Reed Business Information begint binnenkort
03-07-2008 'Reed biedt kopers tijdschriftendivisie lening aan'
12-06-2008 Reed Business Information koopt Approved Index
09-06-2008 'Reed Elsevier verliest potentiële koper voor RBI'
02-06-2008 'Reed Elsevier biedt lening aan voor verkoop RBI'
16-04-2008 ChoicePoint akkoord met overname door Reed