Bedrijfsresultaten in je Email? Schijf je in voor de gratis nieuwsbrief!
Email:

Credit Agricole ziet kwartaalwinst dalen met 94%

Geplaatst op: 28 Augustus 2008 - 10:55

(Novum/Dow Jones) - De Franse bankgroep Credit Agricole SA heeft in het tweede kwartaal van 2008 een nettowinst geboekt van EUR76 miljoen. Dat is 94% minder dan de EUR1,29 miljard in dezelfde periode van 2007. Analisten geraadpleegd door Dow Jones Newswires hadden gerekend op een winst van EUR126 miljoen.

De winstdaling is het gevolg van afschrijvingen gerelateerd aan de exposure op obligatieverzekeraars.

Van de Franse banken is Credit Agricole het meest geraakt door de kredietcrisis. De in Parijs gevestigde bank heeft als gevolg van de crisis zo'n EUR5,5 miljard moeten afschrijvingen. Eerder dit jaar haalde de bank EUR5,9 miljard aan extra kapitaal op om de balans te versterken.

Bestuursvoorzitter Georges Pauget stelt dat de bank bij de zwaarst getroffen onderdelen, Corporate & Investment Banking, belangrijke stappen heeft ondernomen om de kosten te verlagen.

Exclusief Corporate & Investment Banking zou de nettowinst met 18,9% zijn gedaald dankzij goede resultaten van de regionale retailbanken en weerstand van de gespecialiseerde financiële diensten.

Het aandeel Credit Agricole sloot woensdag op EUR13,21. Sinds het begin van het jaar is het aandeel met 44% gedaald, vergeleken met een daling van 34% van de financiële sector.

10:56 BAM boekt nettowinst EUR131 miljoen
10:49 Ahold: marges onder druk, herhaalt verwachtingen

Bedrijfsresultaat overzicht