(Novum/Betten) - Analist Richard Withagen van SNS Securities verwacht dat Unilever op korte termijn de verkoop van de Bertolli olijfolieactiviteiten bekend zal maken. Hij verwacht een 'aantrekkelijke prijs' van om en nabij de EUR 400 miljoen. Dat blijkt donderdag uit een analistenrapport.
In mei kondigde Unilever aan uit te kijken naar 'strategische alternatieven' voor de activiteiten van Bertolli olijfolie. Wel gaf het voedingsconcern aan de gerelateerde activiteiten te willen behouden, zoals bevroren maaltijden en pastasauzen.
Woensdag heeft Jesus Salazar, voorzitter van de Spaanse olijfolieproducent Sos Cuetara, gezegd dat hij niet verwacht de biedingsstrijd te winnen. "Hij zei dat de concurrentie in de strijd 'heel groot' was, wat impliceert dat Bertolli olijfolie voor een hoge prijs zou kunnen worden verkocht", zo schrijft de analist.
Withagen schat dat de overnameprijs voor Bertolli olijfolie hoger zal liggen dan die van eerdere acquisities van Sos Cuetara. Gebaseerd op die transacties schetst hij dat EUR 378 miljoen een 'redelijke waarde' zou zijn.
Naast de aankondiging van de verkoop van Bertolli olijfolie, verwacht de SNS-analist ook voor het eind van het jaar de afstoting van de Amerikaanse wasmiddelactiviteiten. "Deze desinvesteringen maken het waarschijnlijker dat het bedrijf zijn aandeleninkoopprogramma van EUR 1,5 miljard in 2008 zal verhogen", aldus Withagen.
Omstreeks 10.55 uur noteert het aandeel Unilever in Amsterdam 1,05% hoger op EUR 21,15. Het Nederlandse concern kan donderdag tevens meeliften op een rapport van Lehman Brothers, waarin het wereldwijde advies voor de voedingssector werd verhoogd.
10:05 Ceo ING Real Estate legt functie neer
11:18 Unilever noteert hoger na rapport Lehman Brothers
| Gerelateerde berichten | ||
|
|
19-02-2009 | SNS: schikking woekerpolis in afrondende fase |
|
|
19-02-2009 | SNS Reaal boekt 730 miljoen euro nettoverlies |
|
|
19-01-2009 | SNS maakt gebruik van regeling Bos |
|
|
22-12-2008 | Staat draagt twee commissarissen voor bij SNS |
|
|
15-12-2008 | SNS Reaal: blootstelling Madoff-fraude klein |
|
|
11-12-2008 | EU keurt kapitaalversterking SNS Reaal goed |
|
|
13-11-2008 | 'Verwatering aandelen SNS groter dan bij ING' |
|
|
13-11-2008 | SNS Reaal: verwatering zo veel mogelijk beperkt |
|
|
30-10-2008 | SNS Reaal: geen interesse in staatssteun |
|
|
02-09-2008 | SNS Reaal ontkent strop bij vastgoed in Spanje |
|
|
02-09-2008 | 'Spaanse miljoenenstrop SNS Reaal' |
|
|
14-08-2008 | Licht lagere nettowinst SNS Reaal |
|
|
14-08-2008 | SNS Reaal: Lid RvB vertrekt na meningsverschil |
|
|
01-07-2008 | SNS rondt verkoop aandelen Swiss Life Belgium af |
|
|
05-06-2008 | SNS ziet snelle verkoop van olijfolie Bertolli |
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |
|
|
Meer informatie over SNS REAAL |
|
|
Download jaarverslag van SNS REAAL |
| Huidge koers | |
| SNS Reaal |
3,72
|
| 0,24% | |