Bedrijfsresultaten in je Email? Schijf je in voor de gratis nieuwsbrief!
Email:

Beurzen hoger richting inflatiecijfers EU

Geplaatst op: 30 Mei 2008 - 11:13

(Novum/Betten) - De Europese beurzen zijn vrijdag hoger aan de handelsdag begonnen, in navolging van Wall Street en Azië. Beleggers zijn in afwachting van de CPI-schatting voor mei in de eurozone en de werkloosheid in de regio.

'Stijgende voedsel- en energieprijzen blijven een sterk opwaartse druk uitoefenen op de inflatie in de eurozone, ondanks de sterke munteenheid', aldus Lloyds TSB-econoom Kenneth Broux. Rond 10.45 uur noteert de DJ Stoxx 50 0,2% hoger op 1.185,72. De Londense FTSE stijgt 0,03%, Parijse CAC tekent een winst op van 0,6% terwijl de DAX in Frankfurt 0,4% bijschrijft. De AEX-index noteert dan 0,5% hoger op 486,04.

De olieprijs noteert in Londen 0,75% lager op USD 125,94. In New York sloot de olieprijs gisteravond al met een verlies van 3,4% op USD 126,62 omdat de markt een daling van de wekelijkse olievoorraden opvatte als teken van een afname van de vraag naar olie.

Energiewaarden moeten hierop terrein prijsgeven: zo verliest Royal Dutch Shell bijvoorbeeld 1,8%. SBM Offshore weet het verlies te beperken tot 0,35%, nadat de toeleverancier voor de offshore-industrie bekendmaakte dat het een intentieverklaring heeft ontvangen van Woodside Energy voor een FPSO-opdracht.

De financiële verplichting voor deze intentieverklaring beloopt USD 145 miljoen en de portefeuillewaarde van het gehele contract bedraagt circa USD 700 miljoen.

In dezelfde sector verwierp het Australische energiebedrijf Origin Energy een herzien bod van USD 13,62 miljard van het Britse BG Group. BG Group daalt in de ochtendhandel in Londen 3,55%.

Terug in Amsterdam meldde SNS Reaal (+0,1%) vandaag dat het Ronald Latenstein van Voorst wil benoemen tot nieuwe bestuursvoorzitter. De huidige financieel directeur volgt daarmee Sjoerd van Keulen op.

DPA Flex stelde in een trading update nog op te zoek te zijn naar een nieuwe bestuursvoorzitter. Uit de update bleek verder dat de detacheerder in de eerste vier maanden van dit jaar een lagere omzet en EBIT boekte dan vorig jaar.

De eind vorig jaar ingezette daling van de activiteiten in het financiële segment bij DPA Flex Nederland heeft zich doorgezet in het begin van 2008. Het nieuws valt niet goed bij beleggers: DPA verliest 5,2%.

Een trading update van Kardan wordt beter ontvangen. Kardan boekte in het eerste kwartaal een nettowinst van EUR 13 miljoen tegenover een verlies van EUR 4 miljoen een jaar eerder. De totale omzet nam toe met 138% tot EUR 207 miljoen. Het aandeel Kardan noteert 1,4% hoger op EUR 10.

11:01 Management Share blijft verlies lijden
12:30 ABN Amro beurstrends

Beursbericht overzicht