Bedrijfsresultaten in je Email? Schijf je in voor de gratis nieuwsbrief!
Email:

VEB: bod op Corporate Express nog altijd te laag

Geplaatst op: 14 Mei 2008 - 12:54

(Novum/Betten) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) is, net als Corporate Express, van mening dat het verhoogde bod van Staples van EUR 8 nog steeds te laag is. Dat heeft de vereniging woensdag laten weten.

"Op basis van diverse financiële ratio's blijkt het bod Corporate Express mager te waarderen, zeker als ook nog rekening gehouden wordt met de potentiële verbetering van de marges", aldus de VEB. Zo is Staples momenteel gewaardeerd op 0,75 keer de omzet.

Bij Corporate Express zou je volgens de VEB op basis van de Staples-waardering uitkomen op een prijs per aandeel van ruim EUR 17. Bij het huidige voorgenomen bod van EUR 8 is er derhalve een minimum aan synergievoordelen ingecalculeerd. Daarnaast ligt het eigen vermogen van Corporate Express met EUR 8,47 per aandeel boven het bod.

Maar de VEB wijst er tevens op dat Corporate Express de laatste jaren onvoldoende heeft gepresteerd. "Hoewel de marktpositie sinds de komst van de nieuwe topman iets is verbeterd, blijft Corporate Express het aanmerkelijk minder doen dan concurrent Staples. Er kunnen vraagtekens gezet worden of het management zelf in staat is om waarde te creëren. Daarbij zullen ook de huidige moeilijke marktomstandigheden in de Verenigde Staten niet helpen."

De VEB roept Corporate Express op om zich in te spannen voor een zo hoog mogelijke aandeelhouderswaarde. Zolang Corporate Express nog niet is overgenomen dient de focus gericht te blijven op het zelfstandig creëren van aandeelhouderswaarde. Daarnaast dient Corporate Express alles in het werk te stellen om een significant hoger bod te bewerkstelligen van Staples of een derde partij.

In ieder geval, zo schrijft de VEB, dient Corporate Express in deze fase van de overnamestrijd open te staan voor onvoorwaardelijke gesprekken en due dilligence. Daarmee kan Staples beter inzicht krijgen in de mogelijke synergieën. Van Staples mag worden verwacht dat het op de uitnodiging van Corporate Express ingaat om nu wel te komen praten.

12:40 ABN Amro beurstrends
12:52 OESO: economische vertraging EU-lidstaten houdt aan

Nieuws overzicht

Gerelateerde berichten
17-07-2008 Staples bezit 99,3% aandelen Corporate Express
12-06-2008 Bestuur CE kan aanbeveling intrekken bij hoger bod
11-06-2008 Staples neemt Corporate Express over
05-06-2008 Corporate Express gaat in gesprek met Staples
05-06-2008 VEB: CE en Staples moeten snel om de tafel
05-06-2008 Staples koopt 12,3% aandelen CE op de markt
04-06-2008 'Corporate Express opent deur richting Staples'
03-06-2008 CE geeft details kostenbesparingen fusie Lyreco
03-06-2008 Staples verhoogt bod op Corporate Express
03-06-2008 CE publiceert circulaire aan aandeelhouders
22-05-2008 Moody's heroverweegt kredietoordeel
19-05-2008 Staples brengt bod op Corporate Express uit
14-05-2008 VEB: bod op Corporate Express nog altijd te laag
16-04-2008 Corporate Express verkoopt Veenman Nederland
17-03-2008 'Corporate Express moet praten met Staples'