(Novum/Betten) - ING heeft met de goedkeuring van de Chileense autoriteiten de overname van de Latijns-Amerikaanse pensioenactiviteiten van Banco Santander afgerond. Dat heeft de bankverzekeraar donderdag bekendgemaakt. De overname werd in juli vorig jaar aangekondigd. Met de overname wil ING zijn positie op deze snelgroeiende markt versterken.
De overname betreft de activiteiten van Santander in Mexico, Chili, Colombia, Uruguay en Argentinië. De totale overnamesom bedraagt 1,6 miljard Amerikaanse dollar (circa 1,1 miljard euro).
ING is nu naar eigen zeggen de op een na grootste pensioenfondsmanager in Latijns-Amerika met een beheerd vermogen van meer dan 35 miljard euro. Het bedrijf verwacht het beheerd vermogen in 2011 te hebben verdubbeld. Het aantal klanten van ING is door de overname in de regio met ongeveer 22 miljoen gestegen.
In Mexico en Chili is ING nu de op twee na grootste pensioenaanbieder. In Colombia is ING nummer vijf en in Uruguay nummer twee. In Argentinië is ING de grootste pensioenaanbieder.
De vijf transacties zijn geboekt in het kwartaal van afronding. De overname van de Mexiaanse activiteiten is geboekt in het derde kwartaal en die van de activiteiten in Colombia, Uruguay en Argentinië in het vierde kwartaal. De overname van de Chileense activiteiten zal worden geboekt in het eerste kwartaal van 2008.
Volgens ING ligt de integratie van de activiteiten op schema. Met name in Mexico, waar de overname als eerste werd afgerond.
10:19 Friesland Bank: Crucell (dalende trend)
10:29 IRIS: Indices houden verliezen binnen de perken
| Gerelateerde berichten | ||
|
|
18-02-2009 | ING focust op minder risico en kostenbesparingen |
|
|
04-02-2009 | ING verkoopt ING Canada voor EUR1,35 miljard |
|
|
03-02-2009 | Bos: staat waardeert Alt-A's conservatiever dan ING |
|
|
26-01-2009 | ING wil miljarden ophalen met verkoop onderdelen |
|
|
26-01-2009 | ING in zwaar weer, schrapt 7.000 banen |
|
|
26-01-2009 | ING: meer delen aangemerkt voor desinvesteringen |
|
|
13-01-2009 | ING schrapt 750 banen in Amerika |
|
|
12-01-2009 | ING koopt groot Tsjechisch winkelcentrum |
|
|
05-01-2009 | Overname ING Private Banking Curacao afgerond |
|
|
12-12-2008 | ING: dieptepunt Europese beurzen in derde kwartaal |
|
|
26-11-2008 | Topman ING wil centrale Europese toezichthouder |
|
|
18-11-2008 | ING van beurs in Frankfurt, Parijs en Zwitserland |
|
|
14-11-2008 | Interesse ING in uitbreiding TMB onveranderd |
|
|
13-11-2008 | 'Verwatering aandelen SNS groter dan bij ING' |
|
|
13-11-2008 | EU keurt injectie staatsgeld in ING goed |
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |
|
|
Meer informatie over ING Group |
|
|
Download jaarverslag van ING Group |
| Huidge koers | |
| ING Group |
9,09
|
| 1,08% | |