(Novum/Betten) - Akzo Nobel heeft de overname van het Britse Imperial Chemical Industries (ICI) afgerond. Dat meldt Akzo Nobel woensdag in een persbericht. Vanaf 3 januari kan er dan ook niet meer gehandeld worden in aandelen ICI aan de London Stock Exchange.
De aandeelhouders van Akzo en ICI stemden in november 2007 al in met de overname voor een bedrag van EUR 11,8 miljard. Akzo maakte eerder ook bekend een nieuwe bedrijfsstructuur in te voeren. Het bedrijf zal voortaan bestaan uit drie divisies, namelijk Decorative Paintings, Performance Coatings (coatings met bijzondere eigenschappen) en Specialty Chemicals.
Bij de integratie van de twee bedrijven zullen de Specialty Polymers-activiteiten van ICI en de regionale en industriele activiteiten worden ondergebracht bij Specialty Chemicals. De coatings voor verpakkingen worden ondergebracht bij Performance Coatings, terwijl de decoratieve activiteiten voortaan onder Decorative Paintings vallen.
Op personeel vlak blijft de huidige bestuursvoorzitter van Akzo, Hans Wijers, ook na de overname van ICI het bedrijf leiden. De ICI-directeuren krijgen geen plek in de Raad van Bestuur. Wel zijn de benoemingen van enkele ICI'ers eerder al aangekondigd, met name binnen de managementstructuur van de decoratieve verven.
12:30 ECB haalt 168,6 mrd euro uit Europese geldmarkt
15:05 KPN besteedt personeelsdienst uit voor 40 miljoen
| Gerelateerde berichten | ||
|
|
16-01-2009 | AkzoNobel stoot non-stick coatings af |
|
|
27-11-2008 | AkzoNobel mikt op openingen in kapitaalmarkt |
|
|
13-11-2008 | AkzoNobel bouwt nieuwe fabriek in India |
|
|
29-10-2008 | Akzo boekt winstdaling 23 procent |
|
|
29-09-2008 | 'Aankondiging banenverlies AkzoNobel koude douche' |
|
|
29-09-2008 | AkzoNobel schort aandeleninkoopprogramma op |
|
|
11-09-2008 | AkzoNobel neemt Amerikaanse Soliant over |
|
|
02-07-2008 | Irak-affaire blijft Akzo Nobel achtervolgen |
|
|
11-06-2008 | AkzoNobel ontkomt aan kartelboete EC |
|
|
11-06-2008 | Tex Gunning hoofd Decorative Paints bij AkzoNobel |
|
|
02-06-2008 | 'Akkoord AkzoNobel over sluiting Britse vestiging' |
|
|
09-05-2008 | AkzoNobel versterkt Specialty Chemicals |
|
|
16-04-2008 | Friesland Bank: Akzo Nobel (stijgende trend) |
|
|
26-03-2008 | Arcadis tekent raamcontract met Akzo Nobel |
|
|
25-03-2008 | Akzo Nobel opent lager na winstwaarschuwing |
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |
|
|
Meer informatie over Akzo Nobel |
|
|
Download jaarverslag van Akzo Nobel |
| Huidge koers | |
| Akzo Nobel |
45,67
|
| -0,25% | |