Ondanks de goede kwartaalcijfers is de koers van ING dit jaar gedaald, terwijl die van de andere Nederlandse financials juist zijn gestegen. Een goed moment om de bankverzekeraar te kopen.
De speculatie dat ING wordt overgenomen heeft bij de adviesverhoging van Houden naar Bijkopen geen rol gespeeld. ING is door zijn omvang geen voor de hand liggende overnamekandidaat. Ook de verhalen over opsplitsing van het concern zijn vergezocht. Wel gaat het concern verzekeringsactiviteiten in België afstoten en ING Bank en Postbank organisatorisch samenvoegen. Deze twee operaties zullen een nieuwsstroom genereren die gunstig is voor de koers. De koers van ING heeft zich dit jaar tegendraads ontwikkeld. Sinds het begin van het jaar is collega Fortis gestegen vanwege een aansprekend meerjarenplan, ging de bank ABN Amro omhoog door Britse overnameplannen en klom verzekeraar Aegon na sterke kwartaalresultaten.
Verwachting overtroffen
Net als Aegon publiceerde ING goede resultaten over het vierde kwartaal. Zo steeg de voor incidenten geschoonde nettowinst tot 2,124 miljard euro en overtrof de taxatie met ruim een half miljard. Een van de weinige tegenvallers was de 183 miljoen euro winst van ING Direct, 11 miljoen euro minder dan getaxeerd. De internetspaarbank wierf 587.000 nieuwe klanten, maar zag het toevertrouwd vermogen met 4,3 miljard euro teruglopen tot 195,9 miljard euro. De teruggang deed zich voor in de VS, Canada, Spanje, Duitsland en Groot-Brittannië.
Hierom en wegens een hogere belastingdruk bij verzekeren en een hogere toevoeging aan de stroppenpot bij bankieren is de taxatie voor 2007 iets verlaagd. Het ligt in de lijn der verwachting dat ING’s beurskoers zijn sectorgenoten omhoog volgt. Het koersdoel van 36,50 euro biedt bij de huidige beurskoers een interessant potentieel, dat het aandeel koopwaardig maakt.
10:24 ABN AMRO: microkredietklanten bijna verdubbeld
10:33 AEGON verhoogt zijn hypotheekrentes
| Gerelateerde berichten | ||
|
|
18-02-2009 | ING focust op minder risico en kostenbesparingen |
|
|
04-02-2009 | ING verkoopt ING Canada voor EUR1,35 miljard |
|
|
03-02-2009 | Bos: staat waardeert Alt-A's conservatiever dan ING |
|
|
26-01-2009 | ING wil miljarden ophalen met verkoop onderdelen |
|
|
26-01-2009 | ING in zwaar weer, schrapt 7.000 banen |
|
|
26-01-2009 | ING: meer delen aangemerkt voor desinvesteringen |
|
|
13-01-2009 | ING schrapt 750 banen in Amerika |
|
|
12-01-2009 | ING koopt groot Tsjechisch winkelcentrum |
|
|
05-01-2009 | Overname ING Private Banking Curacao afgerond |
|
|
12-12-2008 | ING: dieptepunt Europese beurzen in derde kwartaal |
|
|
26-11-2008 | Topman ING wil centrale Europese toezichthouder |
|
|
18-11-2008 | ING van beurs in Frankfurt, Parijs en Zwitserland |
|
|
14-11-2008 | Interesse ING in uitbreiding TMB onveranderd |
|
|
13-11-2008 | 'Verwatering aandelen SNS groter dan bij ING' |
|
|
13-11-2008 | EU keurt injectie staatsgeld in ING goed |
|
|
Print dit bericht |
|
|
Schijf u in voor onze nieuwsbrief |
|
|
Meer informatie over ING Group |
|
|
Download jaarverslag van ING Group |
| Huidge koers | |
| ING Group |
9,09
|
| 1,08% | |