Bedrijfsresultaten in je Email? Schijf je in voor de gratis nieuwsbrief!
Email:

Wessanen stelt opnieuw teleur

Geplaatst op: 27 Februari 2007 - 10:38

(Novum/Betten) - Wessanen heeft de doelstelling voor zijn Amerikaanse distributiedivisie Tree of Life voor 2006 niet gehaald. Daarnaast heeft het voedingsbedrijf de doelstelling voor eind 2007 voor deze dochter verlaagd. Dat blijkt uit de vierdekwartaalcijfers die het concern dinsdag heeft gepubliceerd.

Waar Wessanen bij zijn Noord-Amerikaanse distributieactiviteiten in 2006 rekende op een EBITAE-marge van rond de 1,5%, kwam de winstgevendheid uit op slechts 0,7%. Analisten hadden gerekend op een marge van 1,0%. In het vierde kwartaal bedroeg de marge 2,5%. Hier lag de analistenconsensus op 3,0%.

Voor eind 2007 wil Wessanen nu de winstgevendheid van de Noord-Amerikaanse distributiedochter verbeteren en blijven werken aan een strategische winstgevendheid van 3-4%, die enigszins vertraagd is. Eerder voorzag de onderneming voor Tree of Life eind 2007 een operationele marge van 4%, bij een autonome omzetgroei van 7% tot 8%.

Hiermee verlaat Wessanen, bekend van Zonnatura-producten en kroketten van Beckers, zijn originele strategische doelen die het oorspronkelijk in 2003 op papier zette.

Analisten hadden voorafgaand aan de cijferpresentatie al hun zorgen geuit over het herstel van de Amerikaanse distributieactiviteiten. Zij gingen er stilzwijgend al van uit dat Wessanen zijn doelstellingen zou verlagen. Vooral het uitblijven van nieuws omtrent nieuwe distributiecontracten was een teken aan de wand.

Wessanen heeft onlangs nieuwe opdrachten binnengehaald voor Tree of Life Noord-Amerika, zo meldt het vandaag. Deze contracten zijn goed voor een waarde van meer dan USD 100 miljoen op jaarbasis.

"Het begint ons te lukken om de business de goede kant op te krijgen", reageert bestuursvoorzitter Ad Veenhof in een telefonische persconferentie.

Veenhof stelt dat de Amerikaanse dochter mede op grond van deze nieuwe distributieovereenkomsten, nieuwe leveranciers en een aantal consolidatie-initiatieven naar verwachting 'vanaf het tweede kwartaal van 2007 een groeitrend zal inzetten'.

De nieuwe opdrachten zijn voornamelijk contracten met afnemers, zo verklaart hij, en in zeer beperkte mate met leveranciers. 'We gaan geen namen noemen, maar het zijn wel namen van zeer gerespecteerde ondernemingen in Amerika.'

Verder meldt Wessanen dat de opbrengst van de verkoop van de huismerken, die onlangs werd afgerond, zal worden gebruikt voor 'selectieve investeringen' en de inkoop van eigen aandelen. Wessanen wil voor EUR 50 miljoen eigen aandelen inkopen. Het is de bedoeling om dit programma dit jaar uit te rollen.

Ondanks de verlaagde doelstelling voor de Amerikaanse distributieactiviteiten blijft bestuursvoorzitter Veenhof optimistisch gestemd. Gevraagd naar eventuele acties van kritische aandeelhouders, reageert hij verbaasd. 'Ik zou niet weten waarom wij roerige aandeelhouders zouden moeten hebben. In 2007 zal het met Wessanen de goede kant opgaan.'

Volgens de bestuurder blijft alleen Tree of Life Noord-Amerika wat achter. De overige drie divisies - de eigen merken in Europa en de Verenigde Staten en de distributieactiviteiten in Europa - groeien namelijk. "Het oppikken gaat altijd een beetje schoksgewijs. Bij allevier zal het de goede kant opgaan in 2007."

Het blijft echter moeilijk per kwartaal een voorspelling te maken, zo geeft Veenhof toe. "Daarom blijven we daar een beetje voorzichtig in." Over de nieuwe distributiecontracten in de VS is hij echter zeer te spreken. "Ik denk dat dit goed nieuws is, echt waar."

Op Euronext Amsterdam lijken beleggers deze mening te delen. Het aandeel Wessanen noteert na krap een kwartier handel 1,0% hoger op EUR 10,25.

23:19 Wall Street kiest weg omlaag
11:23 Financiële sector drukt koersen

Bedrijfsresultaat overzicht

Gerelateerde berichten
28-10-2008 Wessanen ziet winst achttien procent dalen
31-10-2007 Wessanen boekt hogere winst in derde kwartaal
25-09-2007 Koninklijke Wessanen voltooit aandeleninkoop
13-09-2007 Friesland Bank: Kopen Wessanen
20-08-2007 Wessanen sluit verkoop Tree of Life niet uit
01-08-2007 Wessanen: divisies vertonen groei
03-07-2007 Wessanen rondt oprichting nieuw snackbedrijf af
15-06-2007 SNS Bank: Bijkopen wessanen
13-06-2007 Friesland Bank: Wessanen (houden)
30-05-2007 Slechtdraaiende fabriek dreef Wessanen in armen Habek
09-05-2007 Wessanen benaderd voor overname
09-05-2007 Sterke winststijging Wessanen
27-04-2007 Wessanen kondigt aanvang inkoop eigen aandelen aan
19-04-2007 Bestuursvoorzitter van Wessanen mag aanblijven
13-04-2007 Wessanen en Rabo fuseren diepvriessnack-activiteiten